0232 346 03 04
Shift Ajans Su Arıtma Sayfası

Dezenfeksiyon & Dosaj

Hayatın devamlılığını sağlamak için vazgeçilemez bir besin kaynağı olan su temiz, taze ve sağlıklı olmalıdır. Belli bir süre beslenme gerçekleştiremeyen canlıların yaşamaya devam edebilmesi mümkünken su içmeyenlerin hayata devam etmeleri mümkün olmamaktadır. Bu kadar önemli olan bir ürünün varlığı kadar kaliteli olması da büyük önem taşıyan bir konudur. Kalitesiz ve kirli su kaynaklarının insanlar için her zaman ciddi bir tehdit oluşturduğu bilinmektedir. Uygulanan filtre aşamaları arasında sayılabilecek olan dezenfeksiyon & dosaj konusu kaliteli bir suya erişebilmek için son derece önemlidir. Şirketimiz verdiği hizmetler ile sizi sadece bir cihaz sahibi yapmaz. Aynı zamanda sistemin iyi ve kaliteli çalışması için gerekli olan tüm uygulamaların başarılı bir şekilde devamlılığını sağlar. Geçmiş zamanlarda nüfusun az olması nedeniyle kaliteli su bulmak bugün olduğu kadar önem arz etmezken suya olan talep arttıkça bu konuda gündeme gelmiştir.

Suyun Sağlıklı Bir Şekilde Tüketici İle Buluşturulması

Kullanılacak suyun temiz kaynaklar arasından elde edilmesi veya kullanılmadan önce gerekli arıtma yöntemlerinden geçirilerek içilebilir veya kullanılabilir hale getirilmesi son zamanlarda özellikle dikkat çeken konular arasında yer almaktadır. Uygulanan dezenfektasyon işlemleri iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlar,

Suların dezenfeksiyon işlemleri için kullanılan en bilinen yöntem klorlamadır. Mevcut alternatifler değerlendirildiğinde bu işlemin son derece güvenilir olduğu da bilinmektedir. Suyun arıtılması aşamasında kullanılacak yöntemlerin doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlayan hizmetlerimiz ile siz de en kaliteli ve sağlıklı suya devamlı erişebilme ve ekonomik imkânlar ile kullanma özelliğini yakalamış olursunuz. Su dezenfeksiyon & dosaj işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Bunlar arasında süreklilik en önemli konu başlığıdır. Kolay uygulanabilen ve sonuca çabuk ulaşılan sistemler ile susuz kalma riski olmadan daima temiz ve tüketilebilir suya sahip olmak gerekmektedir. Sistemin ucuz olması son derece önemlidir. İhtiyaçlarınıza uygun sistemlerin kurulması aşamasında devreye giren ekiplerimiz en ideal ürünün seçilerek evinizde veya işyerinizde kullanılabilir olmasını sağlamaktadır. Yapılan arıtma işlemi sonunda suyun renginin, kokusunun ve tadının bozulmaması ve kullanılabilir şekilde olması gerekmektedir. Bu aşamada insan sağlığına zararlı olabilecek her türlü mikroorganizmadan arınması gereken suyun direk olarak tüketilmesi de mümkün olmalıdır. Evde kurulacak sistemler ile temiz suya olan ihtiyacınız en ideal ve ekonomik şartlarda yapılacaktır. Taze suyunuzu güvenle içebilir ve aynı zamanda yemek yaparken ve içecek hazırlarken de kullanabilirsiniz.

Sağlıklı ve lezzetli suyun kaynağı hemen yanı başınızda mutfağınızda duruyor olabilir. Her zaman aynı kalitede suyun kullanılabilir halde sizi bekliyor olması size de cazip gelmiyor mu? Kullanılan çeşitli filtrasyon işlemleri sonucunda elde edeceğiniz temiz ve taze suyunuzu cam sürahilerde tutabilir ve kullandıkça yenisi ile doldurabilirsiniz. Evinizde akan şebeke suyunda soyun yaşanmadığı sürece sizin de susuz kalma ihtimaliniz olmayacaktır. Öncelikli olarak suda asılı duran tortu ve kirleticilerden arıtılan suyunuz daha sonra klor, kötü koku ve tat ve organik maddelerden arındırılmaktadır. Suyun koku, renk ve tat bakımında iyileşmesinin ardından mikrobiyolojik ve kimyasal arıtma yapılacaktır. Karbon filtre sayesinde tüketilecek suyun tadı olması gereken son halini alır. Bu aşamadan sonra bardak bardak su içmeye doyamayacağınıza emin olabilirsiniz.

İçmek için hazırlanması gereken suyun geçtiği filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Uygulanacak dezenfeksiyon & dosaj işlemleri için gerekli özelliklerini yitirmemiş olan filtrelerden süzülen su kullanımınıza hazır hale gelecektir. Suyun hayatımızdaki önemine dikkatle bakıldığında sağlıklı beslenmek için pek çok uzman görüşünden yararlandığımızı ancak kaliteli suyun nasıl olması gerektiğine gereken özeni göstermediğimizi fark edebilirsiniz. Tek başına tüketilen veya yemek ve içecek hazırlanırken kullanılan suyun kalitesi sağlımız üzerinde pek çok farklı etkiye sahiptir. Siz de sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını dikkate alın ve temiz su tüketmeye özen gösterin. Temiz su sizin kontrolünüzde arıtılan ve sadece size özel olarak hazırlanan sudur. Üstelik son derece ekonomik olan bu uygulama ile kısa süre içerisinde yatırım maliyetinizi geri kazanabilirsiniz.